Dzień Ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę - ZIEMIĘ! Tego dnia, dzieci z oddziałów przedszkolnych przy szkole Podstawowej w Wędrzynie podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wszystkie działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest wspólne zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

S.P.